Miasteczka Campingowe

Dlaczego na camping ?
Grecja - Wyspa Thassos
Hiszpania - Blanes
Włochy - Gargano
Chorwacja - Zivogosce
Włochy - Paestum

Bungalowy
Hiszpania - Blanes
Hotele

Grecja - Thassos Herih
Grecja - Leptokaria Dafni
Chorwacja - Drvenik Martina
Chorwacja - Drvenik Primus
Czarnogóra - Canij
Bułgaria - Złote Piaski All inc.
Bułgaria - Złote Piaski HB
Hiszpania - Lloret de Mar

Pobytowo / Objazdowe
Grecja
Hiszpania
Dla Młodzieży - Obozy !

Obozy młodzieżowe
Hiszpania - Blanes
Grecja - Wyspa Thassos
Bułgaria - Złote Piaski
Włochy - Paestum
Włochy - Gargano
Chorwacja - Zivogosce
Chorwacja - Drvenik
Hiszpania - Blanes bungalow

Klub Wakacyjny OLIMP
Nowości, lastminute
prosto na Twojego maila!

Rezerwacja i Płatności
Jak zarezerwować wyjazd i dokonać płatności nie odchodząc od komputera

Payu
Główna strona Jak rezewować Zapytaj Kont@kt O nas Nasi Agenci Nasze dokumenty Strefa dla Agentów
Włochy - Pobyt + Zwierdzanie


Rzym - Miasto w którym historię czuje się na każdym kroku, widać ją w każdym placu, rogu i ulicy. To miasto z którym żadne inne miejsce na świecie nie może się równać pod względem bogactwa zabytków, kultury i architektury. "Wieczne Miasto" jak jest nazywane od wieków znajdowało się w centrum świata: niegdyś pogańskiego, dziś razem z Watykanem - chrześcijaństwa, Antyczne Koloseum, Forum Romanum czy Panteon przypominają jak ważne było w czasach Cesarstwa Rzymskiego, dziś o jego znaczeniu mówią kaplica Sykstyńska, Muzea Watykańskie i bazylika św. Piotra. Ze swoimi Rzym i Watykan to miejsca jedne z najczęściej odwiedzanych miast na świecie również ze względu na swój świat mody, celebrytów, polityków a także kulinariów - słynnego włoskiego dolce vita (słodkiego życia)
Florencja o niej nie mówi się że pełna jest zabytków, mówi się że jest miastem-zabytkiem, prawdziwą stolicą Renesansu. We Florencji eksperymentował i tworzył Leonardo da Vinci i Galileusz, tutaj powstawały też dzieła Giotta, Botticellego i Michała Anioła który mawiał iż Italia jest ogrodem Europy, Toskania ogrodem Italii, zaś sama Florencja jej kwiatem.
Padwa, Werona i San Marino
to kolejne miejsca na trasie naszego wyjazdu, miejsca nie tylko związane z historią Włoch, będące perłami arhitektury i pomnikami historii ale i po dziś dzień stanowiące ważne centra światowej kultury.

Zakwaterowanie
6 noclegów w hotelu w okolicy Rimini, położonym około 300m od piaszczystej plaży oraz w pobliżu licznych sklepów, barów i innych atrakcji.
Noclegi hotelach standardu 3*, pokoje 2 osobowe, z łazienką i wc.
Wyżywienie: śniadania w formie bufetu szwedzkiego (wędlina, ser, croissanty, miód, dżem, kawa, herbata), obiadokolacje dwudaniowe serwowane. Napoje do obiadokolacji płatne oddzielnie.
Transport: luksusowy autokar (klimatyzacja, barek, video, w.c.)

Ramowy program imprezy

1 dzień

Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień przyjazd do Padwy w godzinach porannych zwiedzanie miasta w którym pod koniec życia mieszkał portugalski święty - św. Antoni,  jest niezwykłym miejscem z punktu widzenia historycznego i religijnego. W mieście zobaczymy największy kościół w Padwie -  przepiękną Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się grób świętego. Każdego roku do grobu przybywają niezliczone tłumy wiernych. W Bazylice istnieje polska kaplica pw. św. Stanisława, której historia sięga XVI w.  Ponadto w mieście zobaczymy jeden z najstarszych w Europie uniwersytetów założony w 1222 r., na którym studiowali m. in. Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski czy polski szlachcic Jan Zamoyski, który w poł. XVI został rektorem uczelni. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu zakwaterowanie .
3 dzień Odpoczynek i plażowanie .W godzinach popołydniowych zwiedzanie San Marino. Nie licząc Watykanu, jest to jedyne państwo w Europie otoczone całkowicie przez inne obce państwo. Jest uważane za najstarszą republikę świata. Utworzył ją utalentowany budowniczy zwany Świętym Marinusem. W czasie prześladowań chrześcijan ukrył się na szczycie Monte Titano, gdzie założył małą wspólnotę chrześcijańską. Aby uczcić pamięć świętego, ziemię nazwano "Ziemią San Marino". Dopiero w późniejszym okresie zmieniono nazwę na "Republika San Marino". Powrót do hotelu na obiadokolacje.
4 dzień Wyjazd z hotelu w godzinach wczesno porannych. Tego dnia wybierzemy się do Rzymu- Wiecznego Miasta usytuowanego na siedmiu wzgórzach. Na trasie naszego zwiedzania znajduje się Zamek Świętego Anioła- Mauzoleum rzymskiego cesarza Hadriana oraz cesarskiej rodziny, w którym obecnie mieści się  watykańskie muzeum średniowiecznej broni ; Piazza Navona- barokowy plac z osławioną przez Dan'a Brown'a  w powieści " Anioły i demony" Fontanną Czterech  Rzek- dziełem Gianlorenzo Bernini'ego; Panteon- świątynia bogów z czasów Hadriana z charakterystycznym dla budowli z tamtych czasów otworem w stropie, tzw. Okulusem. Ponadto zobaczymy Kapitol będący jednym z siedmiu wzgórz, na którym został wzniesiony Rzym. Od starożytności uważany był za serce miasta. U jego  stóp zobaczymy piętnastowieczny Plac Wenecki nad którym góruje niezwykle okazały Ołtarz Ojczyzny. Następnie z zewnątrz zobaczymy Koloseum- najsłynniejszy amfiteatr  świata  wzniesiony w I w. n.e. przez dynastię Flawiuszów będący też słynną areną walk gladiatorów. Kolejnym punktem zwiedzania Rzymu będzie Forum Romanum z ruinami znanej świątyni Saturna, najstarszy plac miejski, ośrodek religijny, miejsce odbywania się wielu uroczystości; Fontanna di Trevi- najbardziej znana barokowa fontanna miasta, która zachwyca swymi wymiarami. Ta przypominająca fasadę budynku budowla ma 20 m. szerokości i 26 m wysokości. Ostatnim punktem dnia będzie Plac Hiszpański, a na nim słynne Schody Hiszpańskie będące jednymi z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Na szczycie schodów znajduje się urokliwy Kościół św. Trójcy. Watykan To państwo-miasto zwane inaczej Stolicą Apostolską, kryje w sobie wiele wartych odkrycia miejsc Następnie wejdziemy do serca Watykanu, Bazyliki św. Piotra. Historia tego miejsca sięga czasów Chrystusa, gdyż to tutaj w IV w., na miejscu pochówku  św. Piotra powstała bazylika upamiętniająca pierwszego papieża. W świątyni znajduje się wiele dzieł sztuki z okresu odrodzenia i baroku. W Kaplicy św. Sebastiana zatrzymamy się przy grobie św. Jana Pawła II na chwilę modlitwy
5 dzień dzien wolny , czas na plażowanie, korzystanie z miejscowych atrakcji i odpoczynek
6 dzień Wyjazd do Florencji. Florencja jest malowniczą stolicą Toskanii. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Fortezza da Basso, fort stanowiący część czternastowiecznych obwarowań  miasta, obecnie pełniący funkcje kulturalno-naukowe; Santa Maria Novella, dominikańską świątynię, której historia rozpoczęła się w 1246 roku, a w jej wnętrzu zasługujące na uwagę freski astępnie wędrując przez słynniejszy włoski most - Most Złotników (wł. Ponte Vecchio) stanowiący częsty motyw malarski dotrzemy do Placu i Palazzo Pitti, największego i najbardziej okazałego pałacu we Florencji.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.
7 dzień dzien wolny , czas na plażowanie, korzystanie z miejscowych atrakcji i odpoczynek
8 dzień Wykwaterowanie po sniadaniu. Następnie przejedziemy do jednego z najbardziej romantycznych miast Europy- Werony. Udamy się na zwiedzanie miasta słynnej pary kochanków - Romea i Julii. Zobaczymy Casa di Giulietta, XIII-wieczny zamek, w którym prawdopodobnie mieszkała rodzina Capulettich. Spojrzymy również na słynny balkon, aby poczuć się przez chwilę jak szekspirowska bohaterka. Wejdziemy też na słynny Piazza dei Signori, na którym znajdują się dwa pałace, wieża oraz pomnik Dantego. Jest wspaniałym przykładem wczesnorenesansowej architektury. W Weronie zobaczymy też trzecią co do wielkości rzymską Arenę z I w. p.n.e., w której kiedyś widzowie oglądali iskrzyska i walki gladiatorów. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do polski .
9 dzień Przyjazd do Polski

Uwaga ! Rezerwując przed 28 lutego ten wyjazd możesz kupić aż o:
200 zł taniej niż w tabeli poniżej.
kliknij i zobacz regulamin promocji

TERMINY I CENY:

Ladowanie
sprawdzamy dostepne terminy i pobieramy najlepsze ceny, prosimy o cierpliwosc

Cena zawiera:
- transport lux autokarem
- zakwaterowanie 6 noclegów w okolicy Rimini
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (6 śniadań i 6 obiadokolacji)
- opiekę pilota - rezydenta
- zwiedzanie wg programu ramowego
- ubezpieczenie KL (15.000 Euro), NNW (5000 zł)

Cena nie zawiera:
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską w Rzymie, wjazdów do miast, słuchawek, taksy klimatycznej - na ten cel sugerujemy przeznaczyć ok. 120 EUR,
Zniżki / dopłaty:

- pokój 1 osobowy: dopłata 450 zł

 
OLIMP - Centrum Promocji i Last Minute
Infolinia:0 801 003 088
31-105 Kraków ul. Zwierzyniecka 25
tel. (012) 423-18-61, (012) 422-80-44, (012) 429-55-88 fax. (012) 384-85-19
e-mail: biuro@olimp.travel.pl
Główna strona Jak rezewować Zapytaj Kont@kt O nas Nasi Agenci Nasze dokumenty Strefa dla Agentów
biuro podróży
Olimp Zobacz koniecznie !
Olimp Polityka jakości
Olimp Nasze dokumenty

Autokary wynajem
Wynajem autokarów, busów, przewóz osób

Polski Związek Organizatorów Turystyki
Polski Zwi±zek Organizatorów Turystyki
Wyjedź i zapłać później
Wczasy na raty !

Wczasy na raty